Hakkımızda


Firma Profili

Bimeks Tel düşük karbonlu, yüksek karbonlu ve kaplamalı çelik tel üretimi yapmaktadır. Şirket, üretim faaliyetlerinin yanında dünyanın önde gelen makine üreticilerinin de distribütorlüğünü yapmaktadır. 1964 yılında Arsay Tel Üretimi AŞ adı altında İstanbul'da kurulan Bimeks Tel, 1996 yılında bugün Kırklareli'nde faaliyet gösteren tesisine taşınmış, 2008-2014 yılları arasında faaliyetlerine Bimeks-Arsay AŞ adı altında devam etmiştir. 2014 yılında, Bimeks-Arsay AŞ, Arsay Tel Üretimi AŞ'ye ait olan hisselerin tümünü alarak tesisin sahibi olmuştur. 2018 yılı itibariyle firma ünvanı Bimeks Tel AŞ olarak değiştirilmiştir.
 
Üretim tesisi, düşük karbonlu tel üretim ünitesi ve yüksek karbonlu tel üretim ünitesi olarak iki fabrikadan oluşmaktadır. Toplam tesis alanı 65.000 metrekaredir. Tel üretimi 18.000 metrekarelik kapalı alanda gerçekleştirilmektedir. Enerji kuruluş gücü 8 MW’tır. Tesisin mevcut kapasitesi 35.000 ton çelik teldir. Firma, modern makine ve donanımları çalışanlarının bilgi ve deneyimleri ile harmanlayarak Türkiye'de tel sektörünün öncü kuruluşları arasında yerini almıştır.

 

Vizyonumuz

Vizyonumuz müşteri odaklı bir yaklaşımla tel sektöründe kaliteli ürünlerle lider konumuna erişmektir. Firma, gelen taleplerde ve yürütülen projelerde teknik ve ticari ihtiyaçların en iyi biçimde belirlenmesini ve bu ihtiyaçlara zamanında cevap verilmesini temel prensip olarak almıştır. Bimeks Tel, bu prensibe yönelik olarak personelinin büyük bir kısmını konularında uzman mühendislerden oluşturmuştur. Tüm talep ve projeler miktardan bağımsız olarak teknik açılardan detaylı bir biçimde irdelenir, ihtiyaçlar belirlenir ve sonrasında üretime dönüştürülür.

Bu perspektiften bakıldığında firma müşterilerine teknik danışmanlık hizmeti vermekte ve proje ortağı olarak hareket etmektedir. Birçok firma ile hazırlık aşaması yıllar süren projeler yürütülmüş ve başarı ile sonuçlandırılmıştır. Bu durum gerek firma personelinin gerekse müşterilerinin sürekli gelişim içinde olan teknolojiyi iyi takip etme ve öğrenme ihtiyacını ortaya çıkarmaktadır. Bimeks Tel bu anlamda da piyasaya öncülük yapmakta, hem personeline hem de müşterilerine güncel bilgiler sunmaktadır. Tüm çalışmalarda alınan temel değerler ki ekibin bileşenlerini oluşturmaktadır aşağıda belirtilmiştir:

 

+ Başarıya odaklılık

+ Bilgi paylaşımı

+ Değişime açıklık

+ Eşitlik ilkesine inanç

+ Kolay ulaşılabilirlik

+ İnsana ve çevreye duyarlılık

+ Bilgiyi önemseme

+ Özveri

+ Pozitiflik

+ Sorumluluk hissi

+ Takım çalışması

+ Yenilikçilik

Kalite Politikamız

Bimeks Tel, kalitenin ulaşılması gereken bir hedeften ziyade devamlı gelişmesi gereken bir süreç olduğunun bilincindedir. Müşterilerin taleplerini 'doğru amaçla ve zamanında' karşılamak kalite politikasının temel unsurudur. Firma personeli ekip halinde hareket etmenin öneminin farkındadır. Bimeks Tel bu sayede yüksek kaliteli ve düşük maliyetli ürünleri zamanında ve istenilen miktarda sunarak müşterilerine en iyi hizmeti sağlamayı amaçlamaktadır.
 
Bimeks Tel, ISO 9001: 2015 kalite standardı ile uyumlu olan kendi kalite yönetim sistemini sürekli olarak iyileştirmeyi, bu sayede yüksek düzeyde müşteri memnuniyeti sağlamayı hedeflemektedir. Firma, verdiği hizmeti bugün ve gelecekte iyileştirerek sürdürmeyi, bu sayede güvenilirliğinin devamlılığını amaçlamaktadır.
 
 
 
 

 

Çevre Politikamız

  • Kuruluşumuz üst yönetimi yaşam hakkının güvence altında olması ve ekonomik büyümesinin dengeli gelişmesi için çevre sorumluluğuna sürekli sahip çıkacak ve tüm faaliyetlerinde çevreye saygılı olacaktır.
  • Çalışanlarımızın ve toplumun, çevre koruma bilincini sürekli geliştirmek ve bunu eğitimlerle desteklemek.
  • Atıkları kontrol altında tutarak çevreye olan etkilerini mümkün olduğunca minimuma indirmek, değerlendirilmesini sağlamak ve tekrar kullanım, geri dönüşüm imkanlarını sürekli artırmak ve sürekli gelişmeyi taahhüt etmek.
  • Tüm yapılan faaliyetlerde, çevrede oluşabilecek her türlü kirlenmeyi engellemek ve önlemeyi taahhüt etmek.
  • Riskleri azaltarak kazaları minimum seviyede tutmak.
  • Çevre kanun ve yönetmelikleri ile yayınlanmış şartnamelere uymayı taahhüt etmek.
  • Doğal kaynaklarımızı bilinçli bir şekilde kullanmak ve mümkün olduğunca kullanımı minimuma indirmek.

 

Tarihçe

Mayıs 1964

Arsay Tel Üretimi AŞ’nin İstanbul tesisinin kuruluşu

Ekim 1996

Kırklareli düşük karbon tesisinde üretimin başlaması

Ekim 1998

Kırklareli yüksek karbon tesisinde üretimin başlaması

Mayıs 2004

40. yıl

Mayıs 2008

Kırklareli tesisinin Bimeks-Arsay AŞ tarafından kiralanması

Kasım 2008

AB'ye ilk ihracatın yapılması

Kasım 2009

Uzak Doğu'ya ilk ihracatın yapılması

Şubat 2010

TS EN ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sistemi Belgesi'nin alınması

Kasım 2012

İlk 5 yıllık çevre lisansının alınması

Mayıs 2014

50. yıl

Aralık 2014

Kırklareli tesisinin Bimeks-Arsay AŞ tarafından satın alınması

Mart 2016

TS EN ISO 14001:2004 Kalite Yönetim Sistemi Belgesi'nin alınması

Aralık 2016

Makine satış faaliyetinin başlaması

Temmuz 2017

İkinci 5 yıllık çevre lisansının alınması

Ocak 2018

Firma ünvanının Bimeks Tel AŞ olarak değiştirilmesi

Şubat 2018

TS EN ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi Belgesi'nin alınması

Şubat 2018

TS EN ISO 14001:2015 Kalite Yönetim Sistemi Belgesi'nin alınması

Haziran 2019

İlk yurtdışı fuar katılımı | Wire Russia 2019

Bağlantılar

HSI
Jern Yao Entreprises
Imanpack
Aubert & Duval
3View
Beysad